2024-06-03 13:05

Zabawy kolonijne, czyli jak integrują się dzieci na obozie

Zabawy kolonijne – zalety

Zabawy kolonijne mają wiele zalet. Wśród najważniejszych można wymienić takie jak:

  • Poznanie nowych sposobów na aktywne spędzanie czasu z rówieśnikami.

  • Rozwijanie różnych umiejętności w zależności od rodzaju zabawy.

  • Poznawanie nowych osób.

  • Tworzenie więzi między uczestnikami, co pozwala na zachowanie pięknych wspomnień.

Zabawy integracyjne na kolonii – przykłady

Zabawy integracyjne na kolonii mogą być bardzo różne. Duże znaczenie dla rodzaju aktywności ma na przykład wiek dzieci, czy też główna tematyka wyjazdu. Przykładem takiej zabawy może być zabawa, która polega na tym, że dzieci ustawiają się w szeregu, a wychowawca zadaje różnego rodzaju pytania, a one odpowiadają za pomocą robienia kroków. Na przykład wychowawca pyta: kto lubi grać w piłkę? Dzieci, które lubią, robią krok w przód, a te, które nie lubią, robią krok w tył. Kolejnym dobrym przykładem jest zabawa w szukanie osób o wspólnych cechach. Wychowawca określa zadanie, może na przykład poprosić o znalezienie osoby, która ma taki sam kolor włosów.

Czy kolonie z przygodami dla dzieci to dobry pomysł na odpoczynek? Oczywiście, że tak. Aby jednak czas ten sprawiał jak najwięcej radości, konieczna jest integracja uczestników.

Jakie powinny być zabawy integracyjne na koloniach?

Zabawy dla dzieci na kolonii powinny być:

  • Dostosowane do wieku, możliwości i zainteresowań uczestników.

  • Rozwijające i kreatywne.

  • Ciekawe i inspirujące.

Doświadczeni wychowawcy wiedzą, jakie zabawy integracyjne mogą sprawdzić się w przypadku określonych grup. Potrafią także wykorzystać zalety otoczenia. Tak na przykład oferta: kolonie dla dzieci 7-10 lat na mazurach - Piecki może być przepełniona aktywnościami na plaży i w wodzie.

Zabawy dla dzieci na kolonii – różnorodna oferta 

Różnorodność wyjazdów dla dzieci jest tak różnorodna, że bez trudu znajdziesz program, który przypadnie do gustu młodemu człowiekowi. Oferta: kolonie dla dzieci 7-10 lat nad morzem - Dąbki to tylko jedna z wielu godnych uwagi możliwości. Pamiętaj, że przed wybraniem konkretnej opcji warto poznać szczegóły. Organizator udzieli Ci informacji, jeśli chodzi o zabawy integracyjne na koloniach i nie tylko.


Do końca Wakacji pozostało
44 DNI