Wycieczki Włochy

WENECJA - 385 PLN - ok. 80 €

Przygodę rozpoczynamy rejsem statkiem do Placu Św. Marka, który znajduje się w najstarszej części Wenecji i jest jej sercem skupiającym najważniejsze zabytki. Na placu św. Marka zobaczymy Bazylikę św. Marka najcenniejszy i najwspanialszy zabytek sakralny w Wenecji. Zachwyci nas wspaniały Pałac Dożów, siedziba najwyższych władz Republiki, stanowiący wybitne arcydzieło weneckiego gotyku. Obejrzymy najwyższą budowlę Wenecji - Dzwonnicę św. Marka, oraz Wieżę Zegarową. Zobaczymy najbardziej romantyczny most w Wenecji zwany Mostem Westchnień, przespacerujemy do najstarszego mostu weneckiego nad Kanałem Grande, czyli Ponte Rialto Zwiedzanie obiektów odbywa się z zewnątrz w formie spaceru z przewodnikiem. Po zakończeniu zwiedzania - czas na zakupy. Powrót na parking do autokaru odbywa się również kanałami na pokładzie statku.


STARE MIASTO RIMINI - wycieczka komunikacją miejską - ok. 4 €
Po wczesnej kolacji jedziemy trolejbusem na starówkę Rimini (koszt przejazdu w dwie strony to ok. 4 euro na osobę). Spacer rozpoczynamy od wizyty w fantastycznej lodziarni, gdzie można zjeść najlepsze lody w mieście. Następnie podczas spokojnego spaceru po starówce podziwiamy wspaniałą, renesansową zabudowę miasta i mijamy gwarne place, aby dojść do Mostu Tyberiusza. Tam robimy sobie przerwę na foto sesję na tle pięknie podświetlonego mostu. Wieczór to najlepsza pora na tę wycieczkę, ponieważ nie męczy nas upał. Wtedy też można poczuć prawdziwy klimat włoskiego miasta, które żyje po zmroku.

AQUAFUN - 180 PLN - ok. 38 €

Wyjazd po śniadaniu (uczestnicy otrzymują suchy prowiant za obiad). Jeden z największych parków wodnych w Europie. Jego powierzchnia wynosi 150 tys. m2, z czego aż 3 km to zjeżdżalnie oraz 5 dużych ogrzewanych basenów ze zjeżdżalniami w otoczeniu bujnej roślinności. To miasteczko wodne, gdzie w towarzystwie zabawnych animatorów oraz DJ-i doskonale bawią się osoby w każdym wieku. Znajdują się tutaj baseny ze sztuczną falą, zjeżdżalnie KAMIKADZE, PONTONY, River run, Twist, ekstremalna rzeka i wiele innych. Czasem odbywa się piana party. Do waszej dyspozycji jest plac do koszykówki, a także restauracje (w tym McDonalds), lodziarnie i sklepiki. Powrót do hotelu na kolację.

MIRABILANDIA - 240 PLN - ok. 50 €

Cały dzień w wesołe miasteczko k. Rawenny (dla zwolenników mocnych wrażeń) z kolejkami górskimi i największymi karuzelami w Europie (ok. 35 karuzeli). Tonąca w zieleni powierzchnia 850.000 m2 podzielona jest na kilka obszarów tematycznych (Bimboboli – atrakcje dla dzieci, Adventureland –atrakcje przygodowe, La citta di Sian Ka'an – atrakcje w Krainie Majów, La vecchia Europa – tradycyjne atrakcje z wesołych miasteczek, Motorworld – wszelkiego rodzaju pojazdy wodne, drogowe i szynowe). Całość oferuje 43 atrakcje, a oprócz tego 12 spektakli.

SAN MARINO - 120 PLN - ok. 25 €

Republika Europy, znana na świecie dzięki torowi Formuły 1. San Marino oferuje turystom średniowieczną architekturę, wspaniałe krajobrazy włoskiej prowincji. San Marino uważa się za najstarszą republikę świata, utworzoną A.D. 301. W mieście zachowały się średniowieczne domy, place i fortyfikacje. Gród otaczały mury obronne z licznymi bramami i basztami. Największa z nich jest twierdza La Rocca o Guaita. Stojąc na placu przed katedrą, w głębi po jej prawej stronie widać masywną sylwetkę romańskiej dzwonnicy pochodzącej z 600 r. Obok niej znajduje się szesnastowieczny kościół p.w. Św. Piotra. Przy Piazza della Liberta mieści się ratusz Palazzo Pubblico, siedziba rządu republiki. Po zwiedzaniu warto tu wybrać się na zakupy. Powrót do hotelu na kolację.

 

RZYM - 385 PLN - ok. 80 €

Całodniowa wycieczka autokarem. Uczestnicy otrzymują prowiant za obiad. Zaczybamy od Zwiedzimy Bazylikę św. Piotra na Watykanie (wł. San Pietro in Vaticano) - zbudowana w latach 1506-1626 rzymskokatolicka bazylika na placu św. Piotra na Watykanie. Zwiedzając bazylikę musimy pamiętać o odpowiednim stroju (zakryte ramiona i kolana). Obowiązuje też kontrola bezpieczeństwa (jak na lotnisku). Obejrzymy Koloseum amfiteatr w Rzymie, wzniesiony w latach 70 - 82 przez cesarzy z dynastii Flawiuszów. Forum Romanum kolejny punkt naszego zwiedzania. Jest to najstarszy plac miejski w Rzymie, otoczony sześcioma z siedmiu wzgórz: Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Eskwilinem, Wiminałem i Kwirynałem. Główny polityczny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu, miejsce odbywania najważniejszych uroczystości publicznych. Zobaczymy również Ołtarz Ojczyzny. To duża, budowla z białego marmuru, dominanta placu Weneckiego. Pomnik króla Wiktora Emanuela II i Grób Nieznanego Żołnierza. Nie można pominąć Panteonu, który to w religiach politeistycznych oznaczał ogół bóstw, w sztuce starożytnej Grecji i Rzymu - świątynia poświęcona wszystkim bogom. Przejdziemy do najbardziej znanej barokowej fontanny Rzymu Fontanny di Trevi. Kolejnym punktem są schody Hiszpańskie, które należą do miejsc tłumnie odwiedzanych przez turystów. Odbywają się na nich coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Lody i pizza genialne Powrót do hotelu na kolację.

 

 

IMG_0067 — kopia.jpg
Do Wakacji pozostało
14 DNI