Wycieczki Grecja

REJS PO RIWIERZE OLIMPIJSKIEJ – 120 PLN - ok. 25 €

Statkiem „spacerowym” wypływamy z portu w Paralii. Będziemy pływać po Zatoce Termajskiej, podziwiać piękne widoki Olimpu, malownicze zatoczki i ukryte plaże, gdzie z dala od tłumu i zgiełku wykąpiemy się w morzu. W trakcie rejsu zapewniamy lunch, animacje, zabawy i gry wodne, a dla odważnych skoki do wody ze statku.

SALONIKI wieczorem - 180 PLN - ok. 38 €

Stolica Macedonii zachwyca o każdej porze dnia i nocy, ale to właśnie po zachodzie słońca prezentuje się wyjątkowo pięknie i zaczyna tętnić życiem. Niesamowite dziedzictwo historyczne i architektoniczne czyni Saloniki nie lada atrakcją turystyczną. Zwiedzimy tu wiele wspaniałych zabytków takich jak: Biała Wieża, pomnik Aleksandra Wielkiego, kościół św. Demeriusza, mury obronne w Górnym Mieście, skąd roztacza się piękna panorama na zatokę Termajską  oraz miasto, Łuk Triumfalny Cesarza Galeriusza oraz plac Arystotelesa, gdzie będzie czas wolny.

OLIMP + Paleos Pantelemonas – wycieczka autokarowa - 180 PLN - ok. 37 €

Wyjazd z hotelu po śniadaniu ok. godz. 08;00. Zgodnie z grecką mitologią, góry Olimp były siedzibą 12 najważniejszych bogów. Z jej najwyższych wierzchołków decydowali oni o losach całego świata, bezlitośnie karząc tych, którzy ośmielili się sprzeciwić ich woli. Można odnieść wrażenie, że wszystkie opowieści i podania odżywają kiedy stąpamy po zboczach tych tajemniczych gór… W czasie całej wycieczki będą nam towarzyszyć widoki zarówno na najwyższe szczyty Olimpu (Mitikas 2918m n.p.m.), jak i na całą Riwierę Olimpijską. Następnie udamy się do miasteczka Litochoro gdzie w ramach czasu wolnego będzie można np. przejść spacerem przez wąwóz Enipeas podziwiając jego monumentalne zbocza. Na koniec odwiedzimy średniowieczną górską wioskę - Stary Pandelejmon, w którym będzie można zjeść obiad w malowniczo położonej tawernie albo pójść na spacer kamiennymi uliczkami. Powrót do hotelu popołudniu.

SKIATHOS –  290 PLN - ok. 60 €

Wyjazd z hotelu ok. godz. 06:00 (uczestnicy otrzymują prowiant ) Lubisz ciepłe morze, piaszczyste plaże i kolor niebieski? A więc niewątpliwie jest to wycieczka dla Ciebie! Najmniejsza z zamieszkanych wysp Sporad Północnych pozwoli Ci doskonale wczuć się w atmosferę greckich wysp. Kapitan statku i jego wesoła załoga zabiorą Cię najpierw do stolicy wyspy o tej samej nazwie, czyli Skiathos. Tam możesz nacieszyć się urokami miasteczka spacerując po wąskich uliczkach wciśniętych między białe domy, spróbować smacznych potraw w jednej z wielu tutejszych tawern, czy też wdrapać się do kościółka św. Mikołaja skąd rozpościera się wspaniały widok na całe miasteczko. Stąd wyruszymy w dalszy rejs udając się na jedną z najpiękniejszych plaż basenu Morza Śródziemnego – Koukounaries, znaną z połyskującego złotem piasku i pachnącego lasu piniowego, który ją otacza. Na owej plaży kąpiemy się w krystalicznie czystych, lazurowych wodach Morza Egejskiego, można skorzystać z beach-barów, a także z licznych atrakcji ekstremalnych sportów wodnych. W czasie całego rejsu kapitan wraz z załogą dołożą wszelkich starań aby nikt nie zszedł z pokładu bez opanowania kroków kilku tańców greckich. Powrót do hotelu na kolację.

 

METEORY – 230 PLN - ok. 48 €

Wyjazd z hotelu ok. godz 08:00 (uczestnicy otrzymują prowiant ) Na zachodnich krańcach urodzajnej równiny tesalskiej z ziemi wyrasta ogromny i imponujący skalny las. Już od średniowiecza na szczytach tych skał klasztory wznosili ci, którzy dzięki temu chcieli być bliżej Boga. Tam właśnie żyli, „zawieszeni między niebem a ziemią”, a ich jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym były splecione z lin drabiny. Tak było kiedyś…

 A dziś Meteory  to jedno z najpopularniejszych miejsc na świecie odwiedzanych przez turystów. Z 24 klasztorów greckiego kościoła prawosławnego, które istniały tu w XVI wieku, do naszych czasów przetrwało zaledwie sześć. W czasie naszej wyprawy zobaczymy wszystkie, objeżdżając je autokarem, a odwiedzimy jeden z nich – wejdziemy do środka by zapoznać się z pięknym i bogatym wnętrzem klasztoru oraz poznać jego historię W czasie zwiedzania obowiązuje odpowiedni strój – dziewczęta zakryte ramiona oraz spódnica lub sukienka zakrywająca kolana, chłopcy spodenki przynajmniej do kolan. W czasie naszej wyprawy zatrzymamy się też na moment w tradycyjnej wytwórni ikon w Kalambace aby poznać sposoby, za pomocą których pisane były i są prawosławne ikony. Powrót do hotelu popołudniu.

 

ATENY – wycieczka autokarowa (+wstęp 20 € dla 18+ bez legitymacji) – 360 PLN - ok. 75 €

Wyjazd z hotelu o północy (uczestnicy otrzymują prowiant). Stolica a zarazem największe miasto Grecji, mające za sobą ponad 3000 lat historii, należy do najstarszych miast świata. Nawet teraz stojąc na szczycie Akropolu, spoglądając na monumentalny Partenon a Propyleje czy kunsztownie wykonany Erechtejon, nie można przestać się dziwić jak starożytni konstruktorzy mogli wznieść budowle, które w tak doskonałym stanie przetrwały aż do dnia dzisiejszego. W czasie wycieczki, oprócz zwiedzania słynnego Akropolu, zobaczymy także Łuk Hadriana, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, czy też Stadion Panatenajski. Będziemy też mieli okazję podziwiać starożytną Agorę Grecką oraz Forum Romanum, przejść się czarującymi uliczkami dzielnicy Plaka, a także pod budynkiem Parlamentu obejrzeć imponującą zmianę warty. W drodze powrotnej zatrzymamy się na chwilę aby stanąć twarzą w twarz ze  spartańskim dowódcą - Leonidasem i jego 300 poddanymi, którzy tak dzielnie bronili przejścia w Termopilach przed wielokrotnie większymi oddziałami Persów. Powrót do hotelu wieczorem.

 

WYCIECZKA SAMOCHODAMI BUGGY – 240 PLN - 50 €

Zwiedzanie połączone z adrenaliną - to właśnie czeka na nas na wycieczce Buggy Safari! Będzie to przejażdżka starymi stylowymi samochodami typu buggy, zazwyczaj 4-5 osobowymi. Zaczniemy od wizyty w muzeum „Di mitsiani”, gdzie cofniemy się w czasie by podziwiać unikatowe klasyki motoryzacyjne. W pierwszej kolejności zatrzymamy się w żeńskim Klasztorze Efrem, gdzie będzie na nas czekać słodki poczęstunek i kawa, po czym kontynuując  nasz „rajd”  dotrzemy do ukrytego  górskiego wodospadu  Świętej Córki (Aghia Kori), w którym będzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Ostatnim punktem naszej wyprawy będzie piękna plaża Palaka Litochoro - do złudzenia przypominająca Santorini.

IMG_0067 — kopia.jpg
Do Wakacji pozostało
18 DNI